O mně

                
 

Nar. 1981 v Praze.

V současnosti hraji v těchto souborech:

Runddorfer Jazz Camp  

Žákovský soubor v ZUŠ Bajkalská - Kolovraty

Hru na kytaru jsem studoval na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Jazzovou kytaru a improvizaci u Jaroslava Šindlera a improvizaci a skladbu u Karla Růžičky. Klasickou kytaru u Jaromíry Ježkové. Improvizaci jsem také studoval u Michala Filka, Sidonia Karez, Petra Zelenky, Jaroslava Friedla (kytarista slavné kapely Dan Bárta a Illustratosphera)  a Petra Kořínka.

Absolvoval jsem odborné semináře u Boba Mintzera (a jeho kapely), Ralpha Townera, Matúše Jakabčice, Milana Tesaře, Marii Schneider, Zdeňka Fišera, Christiana Rovera.

V rámci hudebního zaměření jsem studoval rovněž: improvizaci, hru v souboru, hudební teorii a historii, skladbu různých hudebních žánrů (zejména jazz, blues, rock and roll, také vážná hudba), pedagogiku.

Jako sólista jsem se zúčastnil festivalu v Dánsku v roce 2000. Vystupoval jsem také na mezinárodních festivalech v Ústí na Labem, Litvínově, Žižkovská smršť i v různých jazzových klubech nejen v Praze, také při charitativních akcích.

Koncertoval jsem například s Jiřím Stivínem, Ondřejem Pivcem, Janem Matějem Rakem, Tomášem Sýkorou, Pavlem Husičkou, Štěpánem Škochem, Petrem Kalfusem, Svatoplukem Košvancem, Petrem a Janem Kořínkem, Palle Sollinger, Tadeášem Mesanym, Martinem Kapustníkem a Vladimírem Žižkou, Dano Šoltysem, Miladou a Sidoniem Karez, Svatoborem Macákem, Bharatou Rajnoškem, Petrem Zelenkou, Michalem Filkem, Janem Jiruchou a řadou dalších.

Hrál jsem v big bandech u Jiřího Vondrovice, Jana Jakubce, Václava Kozla a kapelách konzervatoře Jaroslava Ježka.

Jsem autorem kompozic pro různá obsazení a kapely: quintet Bula Bula, Bambini di Praga, Duhové děti, jazzová noneta a big band, interpretům vážné hudby (například Veronika Mráčková, Tomáš Hanousek, Zuzana Procházková), kapely Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze atd.

V letech 1999 až 2012 jsem vedl a organizoval vlastní jazzovou kapelu BulaBula v různém rozsahu a složení. Realizoval nahrávky.

Kromě studia hry na kytaru jsem se věnoval i jiným hudebním nástrojům: klavíru, houslím, flétně a také zpěvu.

Asi od roku 2000 se věnuji také soukromé výuce a poradenství, učím studenty na kytaru (elektrickou i akustickou a klasickou kytaru) a hudební nauku. Žákům jsem ochotný také poradit ohledně jejich hudebního směřování či pomoci s výběrem kvalitního nástroje a příslušenství.Od roku 2010 jsem učitelem na ZUŠ oboru hra na kytaru a na elektrickou kytaru. 

Zajímavosti:

19.1. 2014 jsem napsal jazzovou verzi na Čajovnu Radima Hladíka.


Kromě hudebního vzdělání mám vzdělání i elektrotechnické (Střední průmyslová škola sdělovací techniky, Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka).